Blister | Termoform Kalıp İmalatı

 

Splast Termoform Kalıp İmalatı Nasıl Hazırlanır?

 

Ürününüz için Blister kalıp yaptırmak istiyorsunuz. Öncelikle blister ambalaj kaç adet ihtiyacınız olduğunu belirlemeniz gerekiyor. Eğerki Blister ambalaj ihtiyacınız aylık 10.000 adetin üzerinde ise hazırlanacak olan Termoform kalıbının kaç göz olacağı maliyet ve baskı adet hesabı çıkartılır.

Örneğin; ürün boyutları 8cm x 8cm x 3cm bir blister ambalaja ihtiyacınız var. 10.000 ile 15.000 adet arası aylık tüketiminiz olduğunu planlıyorsunuz. 

Bu aşamada makina parkurumuzdan sizin ihtiyacınızı karşılayabilecek olan İstasyonlu tam otomatik blister ambalaj makinasıdır. İstasyonlu Blister Ambalaj makinasına hazırlanacak kalıp göz ve ürün boyutları hesaplanıp ortalama günlük kapasitesi kalıp a göre değişiklik göstermek ile birlikte 30.000 adet ile 80.000 adet aralığındadır.

 

Adetli üretimlerde Blister Kalıbında Alüminyum malzeme doğru seçim olucaktır. Öncelikle Blister ambalajını yaptığınız ürününüzün 3D modellemesini hazırlıyoruz. Ardından modellemesi yapılan ürün kalıplanma işlemi yapılıyor. Ürün adetine göre kalıp göz sayısı belirlenip, Hazırlanan Blister Ambalaj Kalıbı için baskı analiz testi yapılıyor. Analiz testini Blister ambalajın basıldıktan sonra PVC nin kalıpın her noktasında eşit bir kalınlıkta olmasını analiz ettiğimiz bir testtir.

 

Kalıp tasarımı hazırlanıp, analiz testlerinden onay alan kalıp için doğru malzeme seçim işlemine geçmiş demektir.

 

Blister Ambalaj Kalıpları Alüminyum malzeme kullanılır. Fakat farklı sertlikte ve özellikte birçok alümünyum malzeme vardır. Doğru malzeme seçiminden sonra malzeme siparişi verilir.

 

Bünyemizde bulunan CNC işleme tezgahında kalıp çekirdeği adı verdiğimiz ürünün formunu alan kısım talaşlı imalat ile işlenir ve kalıp çekirdeği hazırlanır. İstanilen Blister Ambalajın adetine göre ve özelliğine göre gerek görülürse kalıp nitasyona gönderilir ve kalıp çekirdeği artık hazırdır.

 

Kalıp çekirdeği hazırlandıktan sonra Kalıp seti adını verdiğimiz Üst ve Alt kısımları hazırlanır. Eğer ürün derinliği fazla ise kalıp için birde maça hazırlanır. Kalıp maçası Derin olan ürünlerde ürünün form almasına yardımcı olan ve malzeme kalınlığının kalıbın her noktasında olabildiğinde eşit olasına yardımcı olan bir kalıp enstürümanıdır. 

 

Artık Blister Ambalaj Kalıbınız Seri Üretime Hazır.

 

 

 

Yada;

 

Yeni bir ürün hazırladınız ve ürününüzü pazara yeni çıkartıyorsunuz. Ama ürünün pazardaki rakiplerinden kalite ve ambalaj olarak önüne geçmek istiyorsunuz. Aylık tüketiminiz belli değil.

Bu tip Blister Ambalaj ihtiyaçlarında Yarı otomatik / Menuel Blister Ambalaj makinamız devreye giriyor. Pazara sunacağınız ilk numune ürünler için de sizlere ambalaj tasarımından, matbaa süreçlerine, Blister ambalaj kalıp tasarımında, baskı işlemine kadar sizlerin yanındayız.

Pazara sunabileceğiniz düşük adetli numune ambalajlarınızı hazırladık ve ilk siparişlerinizi yavaş yavaş almaya başladınız. Aylık tüketiminiz 8.000 adet'e kadar Yarı otomatik makinamız sizlerin yanında.

Splast Blister Ambalaj ve Kalıp Teknolojileri

Her Hakkı Saklıdır. 2024

ARA WhatsApp